BİZ

Merhaba

1988'den beri "...filmimiz onaylandı", "bir kastımız var" diye başlayan konuşmalar; "oyuncu saçını kazıtmış", "ama nişanlım izin vermiyor", "mavi gözlü zenci" arıyoruz", "daha yok mu?", "hiç mi yok?" koşuşturmacaları ile 27 yıldır devam etmiş.

Bütün karmaşasına rağmen işin sonunda gelen "teşekkürler" tüm yorgunluğumuzu sona erdirmiş. Bu macera sürecinde; yaklaşık "3000" Reklam Filmi", "9 Dizi", "7 Sinema Filmi" ortaya çıkmış, "30 Yapım Firması", yerli ve yabancı "50 Yönetmen" ile çalışmışız. Bunların bir kısmını sizlerle paylaşmak istedim.

Geçen 27 yıl boyunca bana yaşattıkları heyecan ve keyif için yapımcı ve yönetmenlerime, çalışma arkadaşlarıma, kast ajanslarına ve oyuncu arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum...

Haftasonu Çekimleri
LOREM İPSUM NEDİR?

Lorem Ipsum
, dizgi ve baskı endüstrisinde kullanılan mıgır metinlerdir. Lorem Ipsum, adı bilinmeyen bir matbaacının bir hurufat numune kitabı oluşturmak üzere bir yazı galerisini alarak karıştırdığı 1500'lerden beri endüstri standardı sahte metinler olarak kullanılmıştır. Beşyüz yıl boyunca varlığını sürdürmekle kalmamış, aynı zamanda pek değişmeden elektronik dizgiye de sıçramıştır.

1960'larda Lorem Ipsum pasajları da içeren Letraset yapraklarının yayınlanması ile ve yakın zamanda Aldus PageMaker gibi Lorem Ipsum sürümleri içeren masaüstü yayıncılık yazılımları ile popüler olmuştur
Yeni fotoğraflar


NERDEN GELİR?

Yaygın inancın tersine, Lorem Ipsum rastgele sözcüklerden oluşmaz. Kökleri M.Ö. 45 tarihinden bu yana klasik Latin edebiyatına kadar uzanan 2000 yıllık bir geçmişi vardır. Virginia'daki Hampden-Sydney College'dan Latince profesörü Richard McClintock, bir Lorem Ipsum pasajında geçen ve anlaşılması en güç sözcüklerden biri olan 'consectetur' sözcüğünün klasik edebiyattaki örneklerini incelediğinde kesin bir kaynağa ulaşmıştır.

Lorm Ipsum, Çiçero tarafından M.Ö. 45 tarihinde kaleme alınan "de Finibus Bonorum et Malorum" (İyi ve Kötünün Uç Sınırları) eserinin 1.10.32 ve 1.10.33 sayılı bölümlerinden gelmektedir. Bu kitap, ahlak kuramı üzerine bir tezdir ve Rönesans döneminde çok popüler olmuştur. Lorem Ipsum pasajının ilk satırı olan "Lorem ipsum dolor sit amet" 1.10.32 sayılı bölümdeki bir satırdan gelmektedir.

1500'lerden beri kullanılmakta olan standard Lorem Ipsum metinleri ilgilenenler için yeniden üretilmiştir. Çiçero tarafından yazılan 1.10.32 ve 1.10.33 bölümleri de 1914 H. Rackham çevirisinden alınan İngilizce sürümleri eşliğinde özgün biçiminden yeniden üretilmiştir.

Fotoğraf Çekimleri Devam Ediyor
NEDEN KULLANIRIZ?

Yinelenen bir sayfa içeriğinin okuyucunun dikkatini dağıttığı bilinen bir gerçektir. Lorem Ipsum kullanmanın amacı, sürekli 'buraya metin gelecek, buraya metin gelecek' yazmaya kıyasla daha dengeli bir harf dağılımı sağlayarak okunurluğu artırmasıdır.

Şu anda birçok masaüstü yayıncılık paketi ve web sayfa düzenleyicisi, varsayılan mıgır metinler olarak Lorem Ipsum kullanmaktadır. Ayrıca arama motorlarında 'lorem ipsum' anahtar sözcükleri ile arama yapıldığında henüz tasarım aşamasında olan çok sayıda site listelenir.

Yıllar içinde, bazen kazara, bazen bilinçli olarak (örneğin mizah katılarak), çeşitli sürümleri geliştirilmişt
Beyaz Yalan Haber

NEREDEN BULABİLİRİM?

Lorem Ipsum pasajlarının birçok çeşitlemesi vardır. Ancak bunların büyük bir çoğunluğu mizah katılarak veya rastgele sözcükler eklenerek değiştirilmişlerdir. Eğer bir Lorem Ipsum pasajı kullanacaksanız, metin aralarına utandırıcı sözcükler gizlenmediğinden emin olmanız gerekir.

İnternet'teki tüm Lorem Ipsum üreteçleri önceden belirlenmiş metin bloklarını yineler. Bu da, bu üreteci İnternet üzerindeki gerçek Lorem Ipsum üreteci yapar. Bu üreteç, 200'den fazla Latince sözcük ve onlara ait cümle yapılarını içeren bir sözlük kullanır.

Bu nedenle, üretilen Lorem Ipsum metinleri yinelemelerden, mizahtan ve karakteristik olmayan sözcüklerden uzaktır.
Asiye Kocaman Felis ödülleri için juri üyesi seçildi
Asiye Kocaman Felis ödülleri için juri üyesi seçildi
Sihirli Kutu Haber
Sihirli Kutu Haber
Asiye Kocaman
Casting Director & Manager
Medyatek Casting & Management | Bestekar Şakirağa Sk. No: 22 Kuştepe, Mecidiyeköy/İstanbul TR | +90 212 356 53 90 pbx | +90 212 356 53 88 fax